Bardzo ważnym parametrem związanym z odpowiednim stanem fizycznym powłoki farby czy lakieru jest temperatura. W celu osiągnięcia optymalnych parametrów konieczne jest użycie właściwych urządzeń, które będą w stanie pomóc w wykonaniu dokładnych pomiarów.

Najważniejsze urządzenia

Podstawowym sprzętem, który jest stosowany do pomiarów temperatury, jest termometr. Akcesoria te są dostępne w ramach kilku rodzajów urządzeń, do których zaliczają się:

  • termometry z sondą, które umożliwiają bardzo szybkie pomiary, a jednocześnie posiadają szeroki zakres mierzonej temperatury,
  • pirometry, które wykorzystują podczerwień – w tej technice nie jest potrzebny kontakt z mierzoną powłoką, co sprawia, że urządzenia te charakteryzują się łatwością w użyciu. Można je z powodzeniem stosować chociażby w systemach wentylacyjnych, branży spożywczej czy przemyśle motoryzacyjnym,
  • termometry kontaktowe – ich działania opiera się na wykorzystaniu pola magnetycznego, co pozwala na kontrolę ciepła, które wytwarzane jest przez stopy żelaza.

Wszechstronne produkty

Oprócz urządzeń, których zadaniem jest jedynie zbadanie wytwarzanego ciepła, na rynku są również dostępne akcesoria, pracujące w oparciu również o inne parametry. Należą do nich chociażby:

  • termo-higrometry – są to urządzenia, które można wykorzystać zarówno do pomiaru temperatury, jak i jednocześnie sprawdzenia stanu wilgotności,
  • uniwersalne rejestratory danych – tego typu akcesoria mogą również pomóc kontrolować inne czynniki, związane ściśle z energią elektryczną, czyli natężenie czy napięcie prądu. Jak sama nazwa wskazuje, ich działanie pozwala na zapisanie dokonanych pomiarów w pamięci urządzenia, a z reguły posiadają one pojemną pamięć, pozwalającą na rejestrowanie setek lub tysięcy odczytów.

Podsumowanie

Duża liczba urządzeń do pomiaru temperatury sprawia, że dają one możliwość dopasowania odpowiednich akcesoriów do konkretnego zastosowania przemysłowego czy prywatnego. W dodatku nowoczesne akcesoria charakteryzują się bardzo dużym zakresem temperatury pracy , pozwalającym na działanie w zróżnicowanych warunkach.

JB Labotech
Copyright 2016 - JB Labotech. ul. Redłowska 50C/1, 81-450 Gdynia, woj. pomorskie, NIP: 5862225975
tel.+48 694 150 379, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka Prywatności

Projekt i wykonanie: www.grafstar.pl

 

Początek strony