Właściwe zbadanie odpowiedniej jakości wykonanych farb, a także lakierów umożliwiają różnorodne testery do porównań, w ramach których oferowanych jest kilka rodzajów skutecznych urządzeń. Przedstawimy najpopularniejsze metody, które służą do określenia zgodności stworzonego produktu z określonym wzorem, stosowane kontrolowania różnych właściwości fizycznych farb czy lakierów.

Panele

Prostymi, a jednocześnie bardzo uniwersalnymi w wielu branżach przemysłowych akcesoriami są panele testowe. Można je wykorzystywać w wielu rodzajach urządzeń do sprawdzania jakości, a szczególnie często korzystają z nich producenci farb. Na rynku istnieje wiele rodzajów paneli do różnych zastosowań z uwzględnieniem międzynarodowych standardów.

Karty

Dokładne porównanie uzyskanej farby czy lakieru z założoną wartością wzorcową umożliwiają karty kontrastowe. Najpopularniejszymi akcesoriami są karty firmy Leneta. Z ich wykorzystaniem możliwe jest określenie między innymi fizycznych właściwości, w tym przede wszystkim stopnia krycia, a także poziomu przezroczystości. Można je wykorzystywać nie tylko w działalności przemysłowej, chociażby w branży motoryzacyjnej, ale również w farbiarskiej.

Wzorniki

Świetnymi testerami do porównań, które służą do określenia zarówno najpopularniejszych, jak i tych mniej standardowych barw, są wzorniki. Karty kolorów umożliwiają aktualnie określenie nawet 1825 barw dostępnych w ramach palety RAL, a konkretny zestaw jest często ustalany indywidualnie z klientem. Akcesoria te pozwalają na sprawdzenie zgodności z kolorami ujętymi w ramach międzynarodowych norm. Wzorniki dają również możliwość skontrolowania innych ważnych cech farb czy lakierów, chociażby grubości powłoki czy rodzaju zastosowanej powierzchni.

Mierniki

Najpopularniejszymi urządzeniami, które są wykorzystywane do porównań uzyskanych wartości farb oraz lakierów, są mierniki. Za pomocą tych urządzeń można chociażby badać takie wartości, jak grubość, przyczepność czy stopień połysku materiałów. Sprawdzaną wartością jest często również temperatura czy odpowiednia wilgotność.

JB Labotech
Copyright 2016 - JB Labotech. ul. Redłowska 50C/1, 81-450 Gdynia, woj. pomorskie, NIP: 5862225975
tel.+48 694 150 379, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka Prywatności

Projekt i wykonanie: www.grafstar.pl

 

Początek strony