Ważne jest, aby powłoka miała właściwą grubość. Nakładanie zbyt dużej ilości mokrej warstwy może spowodować pękanie powłoki podczas procesu utwardzania. Z kolei zbyt mała ilość powłoki i istnieje prawdopodobieństwo, że podłoże nie będzie wystarczająco pokryte.

Aby kontrolować zmienne procesowe, często pożądane jest zmierzenie, gdy warstwa jest jeszcze mokra. Pomiary w mokrych warstwach są również użyteczne w układach, w których grubość suchej powłoki można mierzyć tylko destrukcyjnie.

Instrument ten składa się z dwóch koncentrycznych cylindrów, z których jeden przesuwa się w drugim. Szklana soczewka przymocowana jest do końca centralnego cylindra i po wciśnięciu w wilgotną warstwę pozostawia ślad.

Średnica tego śladu zmienia się w zależności od grubości powłoki, co można łatwo ocenić na podstawie tabeli konwersji dostarczonej z przyrządem.

  • Idealny do pomiaru grubości półprzezroczystych produktów (lakierów, olejów itp.)
  • Zakres pomiaru 2,25 - 360μm
 

Norma:

ASTM D 1212-D, NF T30-125

JB Labotech
Copyright 2016 - JB Labotech. ul. Redłowska 50C/1, 81-450 Gdynia, woj. pomorskie, NIP: 5862225975
tel.+48 694 150 379, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka Prywatności

Projekt i wykonanie: www.grafstar.eu

 

Początek strony