Refraktometry są przyrządami do badania współczynnika załamania światła w różnych środowiskach, przede wszystkim w cieczach. Nowoczesne refraktometry posiadają automatyczną kompensację temperatury, mogą być też wyposażone w systemy mikroprocesorowe umożliwiające pełną automatyzację pomiaru.

Refraktometr przenośny

Refraktometr HI 96800 z zakresem pomiarowym współczynnika załamania światła pozwala na uniwersalne pomiary. Liczne sektory działalności w przemyśle i produkcji zwracają się w stronę pomiaru współczynnika załamania światła do określenia mieszanin, do kontroli jakości i koncentracji.
Miernik dysponuje 3 zakresami pomiarowymi:
- Współczynnik załamania światła z korektą temperatury nD20
- Współczynnik załamania światła bez korekty temperatury nD
- Skala % Brix z korektą temperatury

Przy pomocy odpowiednich tabel, użytkownik może bardzo łatwo przeliczyć wyniki we wszystkich innych jednostkach. To niezwykle proste, a jednocześnie wszechstronne urządzenie.

Cechy:
•  Trzy zakresy pomiarowe : współczynnik załamania światła z i bez korekcji temperatury i skalą w Brix
•  Duży dwupoziomowy wyświetlacz : jednoczesne wyświetlanie jednostek pomiarowych i temperatury.
•  Precyzyjny pomiar w niecałe 2 sekundy.
•  Szybka i prosta kalibracja: umieść kilka kropel wody destylowanej na pryzmacie w centrum płytki pomiarowej i naciśnij przycisk Zero. Kalibracja jest zakończona. 
•  Automatyczna korekcja temperatury; Koryguje wpływ temperatury na współczynnik załamania światła i zapewnia precyzyjny odczyt.
•  Wykrywanie interferencji światła przy zakłóceniach zewnętrznych zapewnia wysoką precyzję pomiaru
•  Funkcjonalna cela pomiarowa: łatwe napełnianie i mycie, wklęsła forma ułatwia umieszczenie próbki bez ryzyka jej rozlania.
•  Płytka pomiarowa ze stali nierdzewnej : pozwala na szybkie dostosowanie temperatury próbki do celi pryzmatu czyniąc pomiary precyzyjnymi.
 
Nr. zamówienia Opis
HI9690 Refraktometr przenośny
JB Labotech
Copyright 2016 - JB Labotech. ul. Redłowska 50C/1, 81-450 Gdynia, woj. pomorskie, NIP: 5862225975
tel.+48 694 150 379, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka Prywatności

Projekt i wykonanie: www.grafstar.eu

 

Początek strony