Aparat ten został zaprojektowany do przygotowywania kawałków tkanki do eksperymentów metabolicznych i może być szczególnie przydatny w przypadku małych i nieregularnych próbek dostępnych podczas biopsji lub małych narządów. Jego szczególne cechy powodują znacznie mniej zaburzeń struktury komórkowej niż homogenizatory lub mieszalniki i mają zastosowanie do fragmentów, które byłyby trudne lub niemożliwe do przecięcia zwykłymi metodami. Typowe zastosowania: wątroba, nerki i różne części ośrodkowego układu nerwowego.

Plastry o grubości do 1 mm i sześciany lub pryzmy o przekroju do 1 mm można przygotować za pomocą siekacza w ciągu 30 sekund. Zapewnia się bezstopniową zmianę grubości plastra od zera do maksimum za pomocą głowicy mikrometrycznej skalibrowanej w mikronach.

Działanie maszyny jest następujące: okrągły stół ze stali nierdzewnej, na którym umieszczona jest próbka, jest przesuwany automatycznie od lewej do prawej strony. W tym samym czasie ramię do siekania przenoszące ostrze jest podnoszone i gwałtownie upuszczane za pomocą regulowanej siły.

Prędkość skrawania można zmieniać od zera do ponad 200 uderzeń na minutę. Dostępny jest wyłącznik bezpieczeństwa , aby zapobiec przekroczeniu prędkości maszyny i mechanizm szybkiego zwalniania dla przesuwania stołu.

JB Labotech
Copyright 2016 - JB Labotech. ul. Redłowska 50C/1, 81-450 Gdynia, woj. pomorskie, NIP: 5862225975
tel.+48 694 150 379, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka Prywatności

Projekt i wykonanie: www.grafstar.eu

 

Początek strony